Sojusz Lewicy Demokratycznej

Blogosfera

List do 7000+

Data dodania: 2017-12-10 11:56

 
Czytam czasem, że SLD powinno mieć taki sam program gospodarczy, jak Nowoczesna. Błędy Trzeciej Drogi mamy szcześliwie za sobą. Przeprosiliśmy i puknęliśmy się w łeb. Odsunęliśmy od podejmowania decyzji ludzi, którzy w latach 90-tych takie koncepcje lansowali i wdrażali, kosztem najsłabszych (niewaloryzowanie emerytur, likwidacja funduszu alimentacyjnego, zniżek dla studentów i barów mlecznych, wprowadzenie eksmisji na bruk). Lewica ma stać po stronie słabszych, nie skupiać się na ułatwianiu życia tylko ludziom zamożnym i przedsiębiorcom. Podatki liniowe i ich ciągłe obniżanie to przebrzmiała pieśń ze spotkań ze zmarłym Janem Kulczykiem, w żaden sposób nie poprawiająca sytuacji osób niezamożnych, pracowników, prekariatu, młodych ludzi wchodzących na rynek pracy czy emerytów.
 
Jesteś zamożny/a (zarabiasz powyżej 7 tysięcy miesięcznie), bogaty/a (zarabiasz powyżej 20 tysięcy miesięcznie)? W takim razie trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że SLD to po prostu gospodarczo nie jest oferta dla Ciebie. Głosuj na partię dla bogaczy - Nowoczesną. 
 
JEŚLI jednak patrzysz nieco dalej niż na czubek własnego nosa i zależy Ci nie tylko na swoim losie, ale potrafisz myśleć o i pomagać innym dzieląc się w sposób progresywny swoim przychodem (proponujemy 5 progów podatkowych, zatem przechodzenie między jednym a drugim nie będzie wielkim szokiem i dla osób coraz lepiej zarabiających nie będzie drastycznie zauważalne) - to rozważ nasz program.
Stoimy po stronie osób ubogich, defaworyzowanych, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym i to dlatego budujemy program tak, żeby to im jak najbardziej poprawić byt, nie tym bogatym, co by stale zwiększało w społeczeństwie rozpiętości w dochodach.
 
Dążymy do wyrównywania szans, spłaszczenia rozpiętości dochodowych, ponieważ takie społeczeństwa są szczęśliwsze, bardziej kreatywne i bardziej solidarne, bardziej odporne na demagogię i populizm oraz bardziej gotowe do współpracy. Jest w nich niższa przestępczość, respektowane są prawa kobiet i mniejszości, i raczej się nie zdarza, żeby takie państwo nie publikowało wyroków Trybunału Konstytucyjnego czy rzeźbiło po nocach w ustawach o sądownictwie czy ordynacji wyborczej.
 
Z Twoich podatków chcemy zapewniać dobrą ofertę usług publicznych dla wszystkich, z której na pewno będziesz korzystać Ty i Twoja rodzina: opieka dla Twoich rodziców, gdy będą w podeszłym wieku (jak również dla Ciebie samej/samego, kiedy dożyjesz sędziwych lat), żłobki, przedszkola dla Twoich dzieci lub dzieci bliskich Ci osób, jeżeli Ty sam/a nie zdecydujesz się/ nie będziesz mógł/mogła ich mieć), refundowanie procedury in-Vitro, refundowane leki i środki medyczne dla seniorów, ale i dla Ciebie (w tym również środki antykoncepcyjne), wysoki poziom usług medycznych świadczony przez godnie wynagradzanych i niesfrustrowanych lekarzy i pielęgniarki, znakomite szkoły uczące Twoje dzieci samodzielnego myślenia, a nie kucia pamięciówy pod testy, dotowanie pieców gazowych i samochodów elektrycznych oraz wygodna i punktualna komunikacja miejska, żebyś mógł/mogła oddychać powietrzem bez smogu, budowa elektrowni bazujących na OZE i ochrona przyrody, aby mieć co przekazać następnym pokoleniom. 
 
Dziewiczej puszczy czy czystych jezior nie kupisz sam/a za żadne pieniądze, podobnie z czystym powietrzem i jakością życia we wspólnocie, jaką jest społeczeństwo! Nie łudź się, tego wszystkiego nie zapewnią 16-procentowe podatki liniowe VAT, CIT i PIT.
 
Zatem, jeśli jesteś zamożny/a lub bogaty/a oraz chcesz pracować, zarabiać, robić interesy w kraju w którym prawo jest stabilne, któremu nie grożą wstrząsy społeczne, którego rynek pracy może się pochwalić znakomicie wykształconymi pracownikami, które daje perspektywy na rozwój, w którym rodzi się dużo chcianych dzieci, dla których jest rozwinięta oferta publicznych żłobków i przedszkoli, w którym można zdrowo żyć i oddychać czystym powietrzem i w którym większość ludzi jest po prostu zadowolona z życia i dzięki temu, m. in. jest zaangażowana w pracę zawodową jak i bardziej chętna do działań dla dobra ogółu - głosuj na SLD.

Zobacz profil polityka: Anna-Maria Żukowska

Komentarze